ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΒΟΗΘΩΝ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ ΣΤΟ ΤΕΛΛΟΓΛΕΙΟ 13/12/2019

Την Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου 2019 ομάδα εκπαιδευομένων του τμήματος Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων Γ' εξαμήνου και οι συνοδοί εκπαιδευτές τους κα. Μιχαηλίδου Παναγιώτα, κα. Δεμενοπούλου Αθηνά και κ. Φαρμάκης Γεώργιος επισκέφθηκαν το Τελλόγλειο Ίδρυμα Τεχνών.

bref1

Η υπεύθυνη εκπαιδευτικών προγραμμάτων μας ξενάγησε στην έκθεση "Ένας αρκούδος μια φορά: Από το Μπενάκη...στο Τελλόγλειο" και παρουσίασε το εκπαιδευτικό πρόγραμμα που υλοποιείται με τους μαθητές προσχολικής ηλικίας. Οι καταρτιζόμενες επεξεργάστηκαν το παραμύθι και το υπόλοιπο υλικό που χρησιμοποιείται στις δράσεις και ακολούθησε συζήτηση.

bref2

Έπειτα, ξεναγήθηκαν στις εκθέσεις "Αλέξης Ακριθάκης: Τσίκι Τσίκι" και "Έκκεντρη Τέχνη" και πρότειναν τις δικές τους δραστηριότητες για παιδιά παιδικού σταθμού.